سلامت

ماسک های خانگی موثر برای از بین بردن جای جوش های پوست

6 مورد از بهترین ماسک های خانگی موثر برای از بین بردن جای جوش ها بر روی پوست و صورت

جای جوش بخصوص بر روی صورت برای همه ی افراد جوان، فرقی نمی کند مرد باشد یا زن بسیار آزار دهنده و دردناک است بطوری که تاثیر زیادی در کاهش اعتماد به نفس این افراد در رابطه های اجتماعیشان بوجود می آورد.

به گونه ای که بسیاری از این افراد حاضرند برای از بین بردن جای جوش ها مخصوصا در ناحیه صورت خود متحمل روش هایی پر هزینه و سخت شوند تا شاید رویای داشتن پوستی سالم و شفاف و عاری از هرگونه لک را به حقیقت تبدیل کنند.

یکی از روش های درمانی که متخصصان پوست برای درمان جای جوش یا اسکار پیشنهاد می کنند، استفاده از ماسک های خانگی متنوع است که سایت سیستان نت با پژوهش های فراوان در این زمینه، بهترین ماسک های خانگی را در اینجا گرد آوری و معرفی کرده است:

  • ماسک عسل:

برای تهیه این ماسک به مقداری عسل و کمی ویتامین E که به شکل روغن یا پودر جوز است اضافه نمایید. آنها را کاملا با هم مخلوط کنید تا کاملا حل شوند. سپس این ماسک را بر وی قسمت هایی که دارای جوش است یا جای جوش دارد، بگذارید. پس از 20 دقیقه پوست خود را با آب ولرم بشویید و پس از آن آب سرد به پوستتان بپاشید. بهتر است این ماسک ا هفته ای یکبا استفاده نمایید.

  • ماسکه اسفناج:

کمی اسفناج برداشته و آب آن را بگیرید. کمی سفیداب را کم کم به آن اضافه نمایید و خوب آن مواد را بهم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند. این ماسک را نیز بر روی جوش ها و جای جوش قرار دهید. این مخلوط آثار جوش را از بین می برد.

  • ماسک زرده تخم مرغ:

برای تهیه این ماسک، یک زرده تخم مرغ را در عسل ریخته و هم بزنید تا بخوبی با هم ترکیب شوند. سپس کمی روغن زیتون را به مواد بیافزایید و آن مواد را با هم خوب ترکیب نمایید. این ماسک را روی پوست خود بگذارید و کمی پوستتان را ماساژ دهید.

اجازه دهید این ماسک به مدت یکساعت روی پوست باقی بماند. سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید. بهتر است از این ماسک یک روز در میان استفاده نمایید تا بخوبی تاثیر خود را نشان دهد.

  • ماسکه برگ جعفری:

مقداری جعفری را بسیار خوب و با مواد ضد عفونی کننده مخصوص سبزیجات بشویید و سپس آنها را له کنید. کمی عسل را به آن جعفری له شده اضافه نمایید، آن مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید.

این ماسک را به مدت 40 دقیقه روی جوش و محل جوش خود بگذارید و پس از گذشته چهل دقیقه پوستتان را با آب ولرم بشویید. از این ماسک می توانید هر روز استفاده نمایید تا جوش ها و جای جوش پوست بهبود یابند.

  • ماسک سرکه سیب:

به منظور تهیه این ماسک، کمی سرکه سیب را در آب گرم بریزید و با یک آب پاش آن را به صورت خود بپاشید و اجازه دهید این ماسک بر روی پوستتان خشک شود.

برای گرفتن نتیجه بهتر و سریعتر می توانید هر روز از این ماسک استفاده کنید تا آثار جوش از روی پوستتان زدوده شود.

  • ماسک دوغ

برای استفاده از این ماسک، فقط کافیست که کمی دوغ را با پنبه بر روی جوش ها و محل جوش های خود بمالید. اجازه دهید دوغ به مدت 10 دقیقه روی پوستتان بماند. سپس پوست خود را با آب سرد بشویید. از این ماسک می توانید هز روز استفاده نمایید.

اطلاعات بیشتر

رضا پیری

کارشناس نرم افزار و علاقه مند به طراحی سایت و وردپرس

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا